language
cs

Allivictus

 

pic.: česnek pro zdraví

 

infografika

 

 

 

 

  •  

  •  


 

infografika

 

 


Hledáte originální benefity pro své zaměstnance či klienty?
darujte některý z našich produktů

 

 

 

 

LOADING

 

Ondřej Synek

mistr světa ve veslování

 

Zdeněk Kříž

vítěz světového poháru ve vytrvalostní cyklistice a úspěšný sportovec

 

Jan Svoboda

vícenásobný mistr ČR v dřevorubeckých soutěžích

 

Tereza Olivová

několikanásobná mistryně ČR a SR v surfingu

 

Marek Hyka

mistr světa v letecké akrobacii

 

Tereza Huříková

vítězka světového poháru MTB XC kategorie U23

 

Ivan Rybařík

vítěz etapového závodu horských kol Crocodile trophy

 

Bonver Dakar Project

14. místo na Rallye Dakar 2015

 

Petr Koukal

vícenásobný mistr republiky v badmintonu a účastník LOH 2008

 

LOADING

Novinky ze světa česneku, bylin a imunity

Chci dostávat tipy na zajímavé akce a novinky

Imunita skrytá v přírodě


PR 55+ (časopis)

Kýcháte? Máte ucpaný nos? Máte zvýšenou teplotu? Jaké další příznaky nachlazení vás postihly? Tyto otázky a mnoho dalších slyšíte ve frontě před vámi v přeplněné lékárně a přemýšlíte, jaký lék si koupit a na co se lékárníka ještě zeptat. První nachlazení se již projevilo i u vás, doma či na pracovišti a nyní s tím teprve začínáme bojovat, snažíme se najít co nejrychlejší a nejsnadnější cestu k uzdravení. A co prevence během celého roku? Proč jsme na to nemysleli již dříve?

Každý si nyní uvědomí, že je to stejné jako na podzim loňského roku, kdy jsme si slibovali, že se budeme otužovat, jíst zdravě, dodržovat pitný režim a dopřávat si dostatek spánku. Nyní ale opět se ozval náš imunitní systém, který nebyl připraven na chladnější a kratší dny, kolem kýchající spolupracovníky a spolužáky ve škole.

Náš imunitní systém se vyvíjí již od dětství. Nejdůležitějším obdobím, kdy lze prevencí ovlivnit zdravotní stav v pozdějším věku je období batolecího věku. V tomto období dochází k rozvoji specifické imunity a k navození rovnovážného stavu v imunitním systému. Rozhodující pro tento vývoj je správná strava a správné složení bakteriální flóry. Dalším obdobím s dramatickými změnami imunitního systému je stárnutí organismu, spojené s poklesem imunitních reakcí, včetně menší účinnosti vakcinace.

Pokud je člověk opakovaně nemocný, znamená to, že s jeho obranyschopností není něco v pořádku a jeho lékař by měl zvážit vyšetření imunity. U prokázaných poruch je pak možné nasadit cílenou imunologickou léčbu. Lidé s dobře fungující imunitou léky nepotřebují, mohou si však svou obranyschopnost posílit zdravou stravou nebo potravinovými doplňky.
 

Výtažky z rostlin

Vedle skladby stravy, racionální životosprávy a otužování může imunitu člověka příznivě ovlivňovat také řada účinných látek získávaných z léčivých rostlin. Tyto přírodní látky jsou velmi hojně farmaceuticky využívané, a to především ve formě čerstvých vylisovaných šťáv nebo ve formě extraktů v podobě lihových extraktů nebo tinktur. 

Obranyschopnost podporují výtažky z některých rostlin. Lidovým léčitelstvím je již tisíce let využívaný česnek (rod Allium). Tato aromatická rostlina je základem lihové tinktury Allivictus, která obsahuje pro imunitní systém významné: sirné sloučeniny, vitamíny, minerály a další pro tělo potřebné látky. K látkám obsaženým v této významné rostlině patří také polysacharidy, peptidy, silice, flavonoidy, enzymy a hormonální látky.

Účinky česneku a jeho legendární léčivá síla jsou známy po tisíciletí. První informace o této léčbě sahají až do neolitu.Vědecké důkazy o jeho léčebných vlastnostech byly podány až počátkem druhé poloviny 20. století. Tehdy vznikla celá sít výzkumných pracovišť, kde byl česnek zkoumán a to biologicky, biochemicky, farmaceuticky a klinicky. Vědecké poznatky potvrdily četné praktické zkušenosti lidového lékařství získané v průběhu mnoha let.

Moderní medicína nabízí dnes nejrůznější léčivé a preventivní přípravky na virové a bakteriální onemocnění, důležité je však si uvědomit, že všechny účinné látky v nich obsažené jsou primárně založeny na přírodní bázi.
 

Základ je imunita

Problematika ovlivňování lidské obranyschopnosti a odolnosti vůči nákazám a nepříznivým vlivům z vnějšího prostředí je jedním ze zásadních témat současné medicíny a vědeckého bádání. Je všeobecně známo, že vitamíny dokážou působit blahodárně na naše zdraví, ale k podpoře imunity jsou nutné také další látky jako proteiny, peptidy, lipidy, nukleotidy, minerály a stopové prvky. Pomocí těchto látek správně fungující imunitní systém chrání rovnováhu našeho organismu a vytváří přirozenou bariéru, která brání vstupu mikroorganizmů ze zevního prostředí.

Lékař a vědec na univerzitě v Oxfordu, Dr. Fulder, popisuje výsledky výzkumů a studií ve své knize O česneku. Říká: “Česnek působí na dvou úrovních zároveň – přímo zabíjí bakterie, viry i plísně a také povzbuzuje vlastní funkce imunitního systému. Hlavní výhodou česneku je, že nemá zdaleka tolik vedlejších účinků jako antibiotika“.

Dlouhodobé a pravidelné užívání tinktury Allivictus funguje jako pozitivní nespecifický imunomodulátor bez toxických nebo jiných nežádoucích účinků. Výsledkem perorálního užívání bývá zabránění plnému rozvoji virové či bakteriální infekce, zmírnění příznaků, zkrácení doby nemoci a omezení počtu recidiv. Lze jej doporučit zejména u lidí se sníženou imunitou, po prodělaných infekčních onemocněních, dále u osob s chronickými záněty, k podpoře reparační schopnosti tkání. Také jako doplněk stravy při vrcholové přípravě sportovců a v neposlední řadě preventivně pro jednotlivce a kolektivy, vystavené riziku vzniku nakažlivých chorob.

x

NOVINKA
Sada Allivictus PREMIUM 3 x 50 ml


Vhodné především pro dlouhodobé uživatele tinktury Allivictus

x chci vědět více