language
cs

Allivictus

 

pic.: česnek pro zdraví

 

infografika

 

 

 

 

  •  

  •  


 

infografika

 

 


Hledáte originální benefity pro své zaměstnance či klienty?
darujte některý z našich produktů

 

 

 

 

LOADING

 

Ondřej Synek

mistr světa ve veslování

 

Zdeněk Kříž

vítěz světového poháru ve vytrvalostní cyklistice a úspěšný sportovec

 

Jan Svoboda

vícenásobný mistr ČR v dřevorubeckých soutěžích

 

Tereza Olivová

několikanásobná mistryně ČR a SR v surfingu

 

Marek Hyka

mistr světa v letecké akrobacii

 

Tereza Huříková

vítězka světového poháru MTB XC kategorie U23

 

Ivan Rybařík

vítěz etapového závodu horských kol Crocodile trophy

 

Bonver Dakar Project

14. místo na Rallye Dakar 2015

 

Petr Koukal

vícenásobný mistr republiky v badmintonu a účastník LOH 2008

 

LOADING

Novinky ze světa česneku, bylin a imunity

Chci dostávat tipy na zajímavé akce a novinky

Česneku není nikdy dost

Zdroj: Proženy.cz Zdraví Přehlížená superpotravina: Česnek zahání infekce, zlepšuje paměť i podporuje hubnutí

Přehlížená superpotravina: Česnek zahání infekce, zlepšuje paměť i podporuje hubnutí

Foto: Syda Productions, Shutterstock.com
MICHAELA TROCHOVÁ, 1. 3. 2022

 

Utrácíte za doplňky stravy, exotické ovoce a multivitaminy? Superpotraviny pro imunitu, energii i mladší vzhled najdete za pár korun v každém supermarketu. Nedoceněným pomocníkem je například obyčejný česnek.

 

Pro zdraví je ideální užívat česnek čerstvý, co nejjemněji nasekaný či rozmačkaný, nejlépe se tak uvolní účinné látky. Zachovává si je i česneková šťáva nebo olej. „Pro urychlení likvidace bakterií může pomoci také tinktura z česneku,“ radí bylinkářka Jarmila Podhorná. A jestli ho nemusíte čerstvý, připravte si česnekový čaj. S čím vším vám každodenní konzumace pomůže?

 

Česnek! Jaké největší chyby v kuchyni ničí jeho léčivé účinky?

 

1. Zahání viry, bakterie i plísně

Když si budete dopřávat stroužek či dva každý den, v organismu se nebude dařit infekcím. Česnek ulevuje při bolestech v krku, usnadňuje vykašlávání a napomáhá mírnějšímu průběhu nachlazení. Pravidelná konzumace umí bojovat nejen s viry a bakteriemi, ale i s mykózami a plísněmi.

 

2. Posiluje imunitu

Účinné česnekové látky bojují také proti volným radikálům a předčasnému stárnutí buněk a tím velmi prospívají slinivce, která je důležitá pro správně fungující imunitní systém. „Je však citlivá na kvalitu stravy i na psychickou a nervovou zátěž. A česnek může přispět k její regeneraci a správné činnosti,“ doporučuje bylinkářka.

 

3. Pomáhá s otoky a zavodněním

Potýkáte-li se s otoky, může to být způsobeno vyšší konzumací sodíku, tedy především vysokým příjmem soli. „Dobrý způsob, jak dostat sodík z těla, je zařadit potraviny obsahující draslík, třeba právě česnek,“ radí výživový poradce Lukáš Vrána, školitel programu Cambridge Weight Plan. Draslík pomáhá zdravému hospodaření s tekutinami v těle.
Česnek platí na otoky i na bolesti a pocity těžkosti, které s sebou přílišné zavodnění nese

 

4. Působí jako afrodiziakum

Přirozeně prohřívající a prokrvující účinky česneku mohou pomoci k intenzivnějšímu sexuálnímu prožitku. Dopřát by si ho měli zejména pánové, protože jim pomáhá udržovat vysokou hladinu testosteronu, který s věkem ubývá. Hormon je přitom nezbytný pro zdravé libido i kvalitu spermií. Jen pozor, ať vám není česnekový odér cítit z dechu, těsně před rande ho raději nejezte.

 

5. Podporuje hubnutí

Česnek napomáhá lépe trávit tuky, dokáže rozpohybovat střeva a aktivovat trávicí orgány. Tím usnadňuje zažívání, zlepšuje vstřebávání důležitých živin a patří mezi potraviny, které pomáhají hubnout. Aktivuje svaly a srdce při sportovní aktivitě, pomáhá předcházet únavě a vede k vyšší výkonnosti. Mírní bolesti svalů po namáhavém cvičení.

 

6. Přispívá ke zdraví srdce a cév

Jedním z nejčastějších zabijáků Čechů jsou nemoci srdce. A na jejich prevenci je tu česnek. Pomáhá normalizovat činnost srdce a cév, přispívá ke snižování hladiny cholesterolu a cukru v krvi a také napomáhá zmenšovat riziko vzniku krevních sraženin. A může podpořit i normalizaci vyššího krevního tlaku. K těmto výsledkům si dopřejte tři až čtyři stroužky každý den.

 

7.  Povzbuzuje mozek

Česnek zlepšuje paměť a koncentraci a přispívá k ochraně mozkových buněk před degenerací a změnami vedoucími k demenci: pomáhá mozek lépe okysličovat a tak zpomaluje jeho stárnutí.

 

8. Chrání kůži před vráskami

Tím, že dokáže rozproudit cirkulaci krve, podporuje produkci kolagenu, urychluje růst vlasů i hojení pokožky. Pravidelná konzumace česneku pomáhá chránit kůži před vysušením a předčasným stárnutím, které vzniká nadměrným sluněním.
Česnek pomáhá mozek lépe prokrvovat a zatočí s únavou i mozkovou mlhou.

 

Česnek není pro každého

Pozitivní účinky česneku jsou široké, bohužel je značně dráždivý. Umí způsobit trávicí obtíže, může zhoršovat reflux a vyvolat alergii či nesnášenlivost. Pokud vám tedy působí víc potíží než blaha, vyhněte se mu, nebo zkuste jeho dráždivost zmenšit: odstraňte z každého stroužku srdíčko, tepelně ho zpracujte nebo užívejte jako čaj. A nekonzumujte ho nalačno, to je nápor i na zdravé zažívání. A pozor: pravidelná konzumace většího množství česneku může ovlivňovat účinky léků, například na ředění krve.
Česnek není jen jeden, existuje ho na tři sta druhů. Přínosný pro zdraví je medvědí česnek, který hojně roste i v české přírodě a jeho sezona začíná většinou koncem března.

Naše doplnění informací: Česneku je 648 druhů, zdroj VÚRV. Pokud Vám konzumace syrového česneku nevyhovuje, tepelně zpracovaný navíc ztrácí většinu svých účinků, vyzkoušejte allivictus, doplněk stravy. Obsahuje jen česnek macerovaný v potravinářském lihu. Po požití a rychlém vstřebání navíc bez česnekového zápachu. Není cítit ani z dechu, ani z potu.

x

NOVINKA
Sada Allivictus PREMIUM 3 x 50 ml


Vhodné především pro dlouhodobé uživatele tinktury Allivictus

x chci vědět více