language
cs

Allivictus

 

pic.: česnek pro zdraví

 

infografika

 

 

 

 

  •  

  •  


 

infografika

 

 


Hledáte originální benefity pro své zaměstnance či klienty?
darujte některý z našich produktů

 

 

 

 

LOADING

 

Imunita stojí i za rozhodnutím, jakého partnera si vybereme, říká lékařka

Imunita sídlí všude v našem těle, podobně jako nervový systém. „A tím, čím je pro nervový systém mozek, je pro imunitní systém kostní dřeň, kde imunitní buňky vznikají, a brzlí

 

Ondřej Synek

mistr světa ve veslování

 

Zdeněk Kříž

vítěz světového poháru ve vytrvalostní cyklistice a úspěšný sportovec

 

Jan Svoboda

vícenásobný mistr ČR v dřevorubeckých soutěžích

 

Tereza Olivová

několikanásobná mistryně ČR a SR v surfingu

 

Marek Hyka

mistr světa v letecké akrobacii

 

Tereza Huříková

vítězka světového poháru MTB XC kategorie U23

 

Ivan Rybařík

vítěz etapového závodu horských kol Crocodile trophy

 

Bonver Dakar Project

14. místo na Rallye Dakar 2015

 

Petr Koukal

vícenásobný mistr republiky v badmintonu a účastník LOH 2008

 

LOADING

Novinky ze světa česneku, bylin a imunity

Chci dostávat tipy na zajímavé akce a novinky

Devět rad, jak neschytat velkou virovou nálož covidu

 

zdroj: https://www.novinky.cz/domaci/clanek/devet-rad-jak-snizit-riziko-tezkeho-prubehu-covidu-40337378#seq_no=8&dop_ab_variant=1&dop_source_zone_name=novinky.web.nexttoart&dop_req_id=zfpQk4wXVuS-202009260904&source=article-detail

 

Devět rad, jak neschytat velkou virovou nálož covidu

24. 9. 2020, 18:10
Dominika Jeřábková, Novinky
 

Jak často zaznívá od odborníků, průběh nákazy covidem-19 záleží mimo jiné na množství viru, který obdržíme. Ve spolupráci s imunologem Václavem Hořejším z Ústavu molekulární genetiky AV ČR jsme proto připravili několik doporučení, jak se chovat, abychom riziko získání velké virové nálože zmírnili.

 

1) Minimalizovat účast na jakýchkoli shromážděních ve vnitřních prostorách

Čím více lidí je po delší dobu ve vašem okolí v uzavřené místnosti, tím větší je pravděpodobnost, že některý z nich je infekční a neví o tom. Odstrašujícím příkladem je podle Hořejšího olomoucká akce „Den babiček“, při které před několika dny stovky starších žen, byť měly roušky, seděly asi dvě hodiny jedna vedle druhé v sále.

2) Chodit pouze do barů a restaurací s venkovní obsluhou

Lidé se v barech většinou chovají rizikovým způsobem, překřikují hlučné prostředí a právě hlučná řeč a zpěv výrazně zvyšují množství kapének a aerosolu obsahujících virus. Ve venkovním prostředí je naopak přirozené dobré větrání.

3) Nosit roušky uvnitř všech vnitřních prostor

Hořejší dále uvádí, že všichni již určitě dávno víme, že tímto opatřením především chráníme ostatní pro případ, že bychom byli infekční a nevěděli o tom. Dodává k tomu, že některé typy roušek a hlavně respirátory chrání více či méně i nás před nákazou z okolí.

4) Roušky nosit i na rušných ulicích

Nebezpečí infekce na ulici je podle imunologa sice malé, ale pokud se po chodníku pohybuje hustý dav, vzrůstá šance, že nás zasáhne sprška kapének a aerosolu z nakaženého kolemjdoucího.

 

5) Mýt si co nejčastěji ruce

Koronavirus nás infikuje přes sliznice ústní dutiny, nosu a očí a usazuje se na různých površích, včetně rukou. Pokud se potom kontaminovanou rukou dotkneme blízkosti nosu, úst či očí, můžeme přenést na sliznice značnou dávku viru.

6) Nesahat si na obličej

Zde platí podle Hořejšího totéž, co v předchozím bodě.

7) Aspoň dvakrát denně vykloktat vlažnou vodou

Toto doporučení dávají staří lékaři, tzv. praktici. Kloktáním se můžeme zbavit viru, který se již dostal na sliznici ústní dutiny, ale ještě nestačil proniknout do buněk nebo se dostat do dýchacího traktu. Podobně se doporučuje odstraňovat hleny z nosu smrkáním, popřípadě vytíráním.

8) Minimalizovat pobyt v hromadných dopravních prostředcích

V hromadných dopravních prostředcích bývá většinou situace podobná jako při shromážděních v uzavřených místnostech, a sice hodně lidí po dlouhou dobu blízko sebe. Riziko se zmenšuje, když jsou autobusy či tramvaje větrány pomocí otevřených oken; klimatizace s cirkulujícím vnitřním vzduchem situaci naopak výrazně zhoršuje.

9) Všude se snažit udržovat alespoň dva metry odstup od jiných lidí

Se vzrůstající vzdáleností od infikovaného člověka výrazně klesá koncentrace jím vylučovaných kapének a aerosolu. Dvoumetrová vzdálenost je považována za celkem bezpečnou i při takovémto kontaktu přesahujícím 15 minut.

x

NOVINKA
Sada Allivictus PREMIUM 3 x 50 ml


Vhodné především pro dlouhodobé uživatele tinktury Allivictus

x chci vědět více