language
cs

Allivictus

 

pic.: česnek pro zdraví

 

infografika

 

 

 

 

  •  

  •  


 

infografika

 

 


Hledáte originální benefity pro své zaměstnance či klienty?
darujte některý z našich produktů

 

 

 

 

LOADING

 

Imunita stojí i za rozhodnutím, jakého partnera si vybereme, říká lékařka

Imunita sídlí všude v našem těle, podobně jako nervový systém. „A tím, čím je pro nervový systém mozek, je pro imunitní systém kostní dřeň, kde imunitní buňky vznikají, a brzlí

 

Ondřej Synek

mistr světa ve veslování

 

Zdeněk Kříž

vítěz světového poháru ve vytrvalostní cyklistice a úspěšný sportovec

 

Jan Svoboda

vícenásobný mistr ČR v dřevorubeckých soutěžích

 

Tereza Olivová

několikanásobná mistryně ČR a SR v surfingu

 

Marek Hyka

mistr světa v letecké akrobacii

 

Tereza Huříková

vítězka světového poháru MTB XC kategorie U23

 

Ivan Rybařík

vítěz etapového závodu horských kol Crocodile trophy

 

Bonver Dakar Project

14. místo na Rallye Dakar 2015

 

Petr Koukal

vícenásobný mistr republiky v badmintonu a účastník LOH 2008

 

LOADING

Novinky ze světa česneku, bylin a imunity

Chci dostávat tipy na zajímavé akce a novinky

chřipka? angína? cholesterol? cukrovka? ..Česnek!

~~Česnek obsahuje velké množství pro lidský organismus významných látek. Ať jsou to minerály (vápník, železo, hořčík, sodík, draslík, fosfor, zinek, jod, selen, mangan, měď), vitaminy (B1, B2, B6, C, A, niacin, kyselina listová), enzymy.. Jednou z jeho nejvýznamnějších složek je alliin, přeměňující se na allicin, silné přírodní antibiotikum. Allicin má velmi široké spektrum působení na mikroorganismy, ničí jak viry, tak bakterie, díky tomu tedy česnek nazýváme jedním z nejúčinnějších přírodních antibiotik.


Léčba chřipky, angíny a nachlazení
 Při nemocech dýchacích cest má česnek hned několik léčivých účinků. Hlavní je právě onen antibiotický, kdy dochází k ničení původců nemoci v těle. Místo synteticky vyrobených antibiotik můžeme tedy užívat česnek v pravidelných dávkách, 1-2 stroužky česneku alespoň 3x denně. Naše okolí sice nejspíš zaznamená, čím že se to léčíme, ale výsledek za to jistě stojí. Pokud bojujeme s nachlazením či chřipkou, často není nad to, pořádně se vypotit.. i tady je česnek tím pravým pomocníkem, protože účinně stimuluje pocení. Látky obsažené v česneku podporují čištění dýchacích cest a zlepšují odkašlávání, nahradí nám tedy syntetické kapky na kašel. Často je účinný i při chronických onemocněních dýchacích cest a dutin. Při zánětu mandlí pomáhá žvýkání stroužku česneku v ústech po co nejdelší dobu, pravda, to je recept pro silnější nátury. Zanedbatelný není ani vysoký obsah vitaminů a minerálů, látek, které tělo v době oslabení nemocí jen ocení.

Krevní oběh
Česnek je známý svou schopností snižovat hladinu tzv. škodlivého cholesterolu v krvi a naopak zvyšovat hladinu tzv. hodného cholesterolu. To z něj dělá rytíře v boji proti tolik rozšířené a nebezpečné nemoci - arterioskleróze, kornatění cév - snížení průchodnosti s hrozbou následného ucpávaní cév. (Arterioskleróza je příčinou mnohých srdečních chorob, mozkových příhod, trombóz, infarktů..) Tato nemoc se sice projevuje většinou až ve stáří, ale její prevence je nutná už v produktivním věku. Česnek také ředí krev a rozpouští krevní sraženiny, čímž pomáhá chránit před trombózou. Odstraňováním usazenin rozšiřuje cévy, zlepšuje průtok krve a účinně tak snižuje vysoký krevní tlak. Zlepšuje pružnost cévních stěn, tím léčí křečové žíly a zabraňuje jejich další tvorbě. Zlepšením průchodnosti cév je česnek také elixírem na mužskou potenci, protože zlepšuje prokrvení pohlavních orgánů.

Trávící soustava
Antibiotické látky obsažené v česneku dokáží zabíjet škodlivé mikroorganismy v celém zažívacím traktu. Pomohou nás zbavit se různých katarů a infekcí žaludku a střev. Česnek v umírněných dávkách také podporuje produkci žluče, čímž zlepšuje trávení. Už od pradávna byl používán jako vypuzovač střevních parazitů z těla, další úžasná služba, kterou nám prokazuje už několik tisíciletí.

Cukrovka
Česnek obsahuje látky, které pomáhají z krve vyplavovat přebytky cukru, je proto velmi přínosný pro diabetiky. Lidé trpící cukrovkou jistě také ocení snižování cholesterolu v krvi, zlepšení průchodnosti cév a prokrvení organismu, což jsou časté problémy spojené s cukrovkou.

Česnek a rakovina
Mnohé odborné lékařské studie prokázaly, že pravidelná konzumace česneku výrazně snižuje riziko některých typů rakoviny, např. rakoviny žaludku a střev a rakoviny prostaty. I u jiných typů rakoviny vykazuje funkci jakéhosi blokátoru dalšího rakovinného bujení, je proto stále objektem výzkumu s nadějí na nové možnosti léčení a prevence této zlé a rozšířené nemoci.

Vnější léčebné využití česneku
Česnek se už za dávných časů používal jako zabiják na plísně, ale i opary, protože dokáže hubit mikroorganismy, které je způsobují. Ve formě zábalu se přikládal na místa postižená plísní, např. na nohách a nehtech. Česnek se rozmělnil, přiložil na nemocnou tkáň, ovázal a nechal působit i několik dní. Někteří léčitele tohoto protiplísňového účinku na kůži využívají dodnes. Odborníci klasické medicíny ale také zkoumají pozitivní účinky česneku na léčení rakoviny kůže při vnější aplikaci.

Jak česnek správně konzumovat?
K běžnému pravidelnému užívání jako prevence postačí 1-2 stroužky česneku denně. Při akutním onemocnění by měly být dávky vyšší. V nevýhodě jsou lidé se slabším žlučníkem, kterým může trávení česneku způsobit nepříjemné pocity pálení žáhy a podobně. V menších dávkách je však i pro ně snesitelný.

Pravdou však zůstává, že ono výrazné česnekové aroma pouze potlačíme, nikdy ho úplně nepřebijeme, ani bonbonem, ani žvýkačkou.. stopy česnekové vůně jsou v závislosti na množství cítit z našeho dechu, ale i potu, ještě několik hodin po jeho konzumaci.


Pokud nám česnekový odér opravdu nepřekonatelně vadí, můžeme se obrátit k potravinovým doplňkům s česnekovým výtažkem, kde je typická vůně redukována na minimum.

Shrnuto a podtrženo.. česnek je opravdovým elixírem našeho zdraví 

autor: Michaela Vorlová

 

x

NOVINKA
Sada Allivictus PREMIUM 3 x 50 ml


Vhodné především pro dlouhodobé uživatele tinktury Allivictus

x chci vědět více